DSCN3169

ChikiNiki hand made for you, czyli ubranka szyte z miłości do dzieci

Jak już kiedyś pisałam:

„Handmade to nie moda szyta chińską nicią przez chińskie dziecko w chińskim obozie pracy. Handmade to szacunek do tradycji, to kultywowanie rękodzielniczej wędrówki po doskonałość. Handmade to przede wszystkim ludzie, otwarci na potrzeby swoich klientów. Handmade to nie tylko staruszki dziergające po kątach. Handmade to zwykle młode kobiety z głową pełną pomysłów”. 

 DSCN3182

Musze przyznać, że do ubranek szytych na miarę mam chyba szczęście.

Dzisiaj słów kilka o chikiNiki hand made for you.

chikiNiki prezentuje handmade na najwyższym poziomie. W naszej garderobie pojawiły się leginsy + opaska pin up. Co do ostatniej miałam największe obawy. O tym, że kocham opaski nie muszę chyba pisać, bo kto śledzi bloga to na pewno zauważył, że stanowią one nieodłączny element naszej garderoby. Ale był moment, w którym pożałowałam, że wcisnęłam Malwince opaskę na głowę. Było to kilka miesięcy temu. Pełna euforii, bo zamówiłam nowe cudeńka, spacerową porą założyłam małej M. opaskę pin up. Wyglądała w niej obłędnie. Coś mnie jednak tknęło, by ją zdjąć. Zdjęłam. I co zobaczyłam? Dołek na czole mojej córeczki. Zamarłam. Pamiętam jak dziś moje słowa skierowane do męża: „To zniknie???”. Fakt… wybuchł śmiechem. Ale mi do śmiechu nie było. Postanowiłam nigdy więcej nie zakładać jej opasek pin up. Po kilku dłuższych chwilach śladu po dołku nie było, ale uraz do tego rodzaju opasek pozostał. Aż do dziś. Skusiłam się na opaskę pin up wykonaną przez chikiNiki. Fakt córeczka jest już starsza i ma bardziej ukształtowaną główkę przemówił za zakupem. Ale muszę przyznać ze ta opaska jest wykonana zupełnie inaczej. Nie posiada niewygodnego guza a materiał jest tak dostosowany, że nie ma szans na odciśnięcie się na główce dziecka. Materiał jest elastyczny, mięciutki i dostosowany dla niemowlaka. Teraz już wiem, że opaska pin up musi być solidnie wykonana tak jak w tym przypadku, by była wygodna. Nigdy więcej nie skuszę się na badziewie szyte na ilość a nie jakość.

Jakościowo od opaski nie odbiegają leginsiki od chikiNiki. Spełniają wszystkie moje oczekiwania. Wyprodukowane zostały z wysokogatunkowej bawełny. Materiały oraz nici, których użyto do ich wykonania pochodzą wyłącznie od polskich producentów. A moja myszka prezentuje się w nich rewelacyjnie. DSCN3169DSCN3171

 WYNIKI KONKURSU

organizowanego z BOBAS „Ubranka dla maluchów, kupisz wiele ciuchów”

Nagrodę otrzymuje Pani Beata Węgrzyniak!

Gratuluję i proszę o kontakt priv :)