Squla-Logo-Whiteborder-PL

Nauka przez zabawę, czyli jak zmotywować dziecko do rozwoju osobistego?

Chcesz, by Twoje dziecko zdobyło wykształcenie, które pozwoli mu osiągnąć życiowy sukces? Chcesz, by w życiu powodziło mu się równie dobrze jak Tobie (lub nawet lepiej)? Szukasz złotego środka, by zmotywować je do pracy nad rozwojem osobistym? Każde dziecko jest inne i inne metody będą najlepiej się sprawdzać przy wspieraniu jego motywacji. Jednak w każdym przypadku sprawdzi się zasada, że należy motywować, a nie przymuszać. Dziecko polubi naukę, będzie zmotywowane zadaniowo, tylko w momencie kiedy będzie mu to sprawiać przyjemność. Nie można narzucać nic wbrew jego woli.  Niestety częstym błędem rodziców jest realizowanie swoich ambicji kosztem dziecka.  Zapisując je na zajęcia, które zupełnie nie leżą w polu jego zainteresowań, spełniają tylko swoje marzenia.

O rozwoju dziecka na etapie przedszkolnym i szkolnym przestudiowałam niejedną książkę, zgłębiłam niejedną formułkę, a lata studiów pedagogicznych dały mi podwaliny do tego, by dziś śmiało powiedzieć: Inwestycja w rozwój malucha musi być świadoma i scentralizowana. O tym, jak łatwo wpaść w pułapkę własnych ambicji wie niejeden rodzic. Ofiarą w tej sytuacji jest zawsze dziecko, bezbronny mały człowiek, przeładowany nadmiarem zajęć. Wyzwaniem współczesnego rodzica jest zdiagnozowanie potrzeb swojego malucha i dobranie odpowiedniej metody wspierania jego rozwoju. Zdolności  dziecka można wykryć już bardzo wcześnie, i to właśnie rodzice mają ku temu największe predyspozycje. Dziecko w młodszym wieku szkolnym jest ciekawe świata, dlatego każda forma aktywności będzie dla niego możliwością do nauki czegoś nowego. Dlatego konieczne jest organizowanie przestrzeni edukacyjnej tak, by chłonny jak gąbka maluch skorzystał z całej gamy różnorakich doświadczeń. Często w sytuacji, gdy dziecko nie chce się uczyć, rodzice czują się bezsilni. Warto przez chwilę zastanowić się: Jak maluch przeżywa sukcesy i porażki ? Jak reaguje na rywalizację? Czy lubi podejmować wyzwania? Fenomenalnym rozwiązaniem w tej kwestii jest Squla- nowoczesna platforma edukacyjna, która pomaga każdemu dziecku rozwijać jego talenty i zainteresowania, a rodzicowi pozwala dokładniej poznać możliwości swojego malucha. Największą zaletą jest połączenie nauki z zabawą, co stanowi doskonały zapalnik do działania dla młodego człowieka. Dzięki Squli dzieci chętniej się uczą, a wiedza przychodzi sama. Squla sprawia, że przedmioty szkolne stają się atrakcyjne. Na platformie można znaleźć blisko 50 000 interaktywnych gier, quizów i filmów edukacyjnych, zachęcających do samodzielnej i systematycznej nauki dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka. Jest doskonałym rozwiązaniem, gdy maluch nie jest sympatykiem nauki a zgłębianie nowych treści sprawia mu problem. Squla obejmuje program nauczania wszystkich przedmiotów szkolnych w klasach 1–6 oraz edukacji przedszkolnej. Jest zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018. Ogromnym plusem jest fakt, że rodzic ma wgląd w postępy dziecka.  Umożliwia to panel rodzica. Jako  rodzic:

  • Otrzymujesz cotygodniowy raport na temat wyników i postępów w nauce
  • Dowiadujesz się, co sprawia dziecku frajdę, a co największe trudności
  • Możesz wyznaczać cele i zachęcać dziecko do nauki, przesyłając mu motywujące wiadomości
  • Możesz grać wraz z dzieckiem, przyjemnie spędzając wolny czas!

Rodzicu, usiądź na chwilę. Zastanów się czy warto? Czy warto zainwestować 14.90 miesięcznie w rozwój swojego maluszka? Czy warto pokazać mu, że nauka to nie tylko trudne regułki i nudne zadania? Czy warto dać szanse swojemu dziecku na uatrakcyjnienia procesu edukacji? Chcesz się przekonać? Zajrzyj na www.squla.pl i wypróbuj całkiem za darmo możliwości platformy.